CBG neboli Cannabigerol se zdá být zodpovědný za řadu účinků konopí. Mnoho lidí však vůbec neví, že existuje. To proto, že CBG pracuje za oponou, kterou vědci začali teprve nedávno odkrývat. CBG funguje podobně jako kmenová buňka, která se dokáže přizpůsobit svému prostředí. To znamená, že je CBG možné změnit na jiné kanabinoidy pomocí enzymů přítomných v konopí, což vysvětluje jeho nízkou koncentraci v rostlinách. Kromě jedinečné schopnosti vytváření jiných banabinoidů má CBG celou řadu dalších vlastností.
Jak vysvětluje Dr. Bonni Goldsteinová, ředitelka lékařského centra „ Canna center“ CBG inhibuje zadržování chemické látky v našem mozku zvané GABA. „Když je GABA potlačována, dosáhnete opravdovou svalovou relaxaci a zároveň odstraníte stavy úzkosti. V tomto jsou účinky podobně CBD. CBG se jeví jako velmi dobré antidepresivum a prokazuje antimikotické účinky.“
Jelikož je v rostlinách konopí CBG obsaženo v menších množstvích a odrůdy, které jsou na nej bohaté začali vznikat teprve nedávno, je výzkum všech vlastností teprve v začátcích.
V 60 letech 20. století se CBG užívalo jako lék pro osoby trpící úzkostmi, depresí, kožními nemocemi a chronickými bolestmi, ale dnes se již zkoumají účinky na léčbu nádorových onemocnění chorob souvisejícími s poruchami imunitního systému jako revmatoidní artritida, cukrovka, lupénka, roztroušená skleróza atd. Stejně jako CBD je CBG prakticky jediný neinvazivní způsob léčby glaukomu (zelený zákal ). Studie prokázali, že kanabinoidy (CBD/CBG) dokáží zpomalovat vývoj rakovinných buněk, případně zabránit tvorbě nových či zabíjet existující.